چاپ افست

عنوان ماژول

توضیحات ماژول در این قسمت قرار میگیرد

چاپ دو ورقی 5 رنگ چاپ دو ورقی 5 رنگ
چاپ دو ورقی 5 رنگ

چاپ دو ورقی 2 رنگ چاپ دو ورقی 2 رنگ
چاپ دو ورقی 2 رنگ

طلا کوب، نقره کوب، رنگ پنجم طلا کوب، نقره کوب، رنگ پنجم
طلا کوب، نقره کوب، رنگ پنجم

چاپ افست و خدمات

چاپ افست

چاپ افست یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش های چاپ است . چاپ افست روشی برای رسیدن به بهترين كيفيت و بالاترين تيراژ محصولات است . فراهم بودن تجهیزات بروز و نیروهای متخصص برای توليد يك محصول چاپ افست در مراحل طراحی و چاپ باعث می شود تا كيفیت محصولات چاپی به طرز مناسب و قابل قبول در تمامی مراحل قابل انجام باشد. دقت و تجربه در یکی از ارکان مهم در فرایند چاپ افست است، در مرحله پیش از چاپ و تولید باید مطمئن شوید که تمام فایل ها به درستی در آماده سازی برای چاپ افست پردازش می شوند، این شامل تبدیل به مناسب مدل رنگ CMYK آماده ساختن فایل و خروجی فيلم و زينك تاثير مستقيم و زیادی در نتيجه نهایی محصول خواهد داشت.

چاپ افست يکي از رايج ترين انواع چاپ است که در آن جهت چاپ يک طرح خاص براي آن فيلم و زينک و يا پليت تهيه شده و با نصب زينک مذکور در دستگاه هاي چاپ افست چاپخانه طرح توسط استوانه هاي لاستيکي مخصوص بر روي کاغذ چاپ مي شود.


چاپ افست فرم عمومی: در این روش از چاپ افست، فایل چاپی شما در یک شیت بزرگ قرار می گیرد که مثلا 50 عدد از کارهای دیگر افراد نیز در کنار شما چاپ می شود. این روش به دلیل قرار دادن کارها پیش هم، هم پرتی کاغذ کمتری داشته و هم استهلاک نهایی دستگاه را پایین تر میاورد. همین مسئله باعث می شود که قیمت شیت عمومی افست، بسیار مقرون به صرفه تر از نوع دیجیتال یا اختصاصی آن باشد. البته مسئله ای که در شیت های عمومی وجود دارد این است که به دلیل قرار گرفتن چندین کار در کنار یکدیگر، رنگ های دستگاه چاپ به صورت میانگین تنظیم شده و کیفیت بالای رنگی را نمی تواند به شما بدهد. همچنین گارانتی چاپ در این روش وجود ندارد.

چاپ افست فرم اختصاصی: در این روش از چاپ افست، فایل چاپی شما در یک شیت اختصاصی قرار میگیرد و هیچ کار دیگری در کنار کار شما چاپ نمی شود. همچنین شما می توانید بعنوان ناظر چاپ در چاپخانه حضور داشته باشید و کلیه کارها پس از تاییدیه نهایی شما به چاپ انبوه می رسند. به دلیل اینکه در این روش تنها کار شما در شیت قرار می گیرد، هم پرتی کاغذ بیشتری وجود خواهد داشت و هم هزینه استهلاک دستگاه، تنها متوجه کار شما می گردد. این مسئله باعث می شود که قیمت فرم های اختصاصی و قیمت تمام شده برای شما، بسیار بیشتر از فرم عمومی باشد. ولی پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که وسواس زیادی در رنگ، کاغذ مورد استفاده، برش و خدمات پس از چاپ دارید و بالاتر رفتن قیمت برایتان توجیه اقتصادی دارد، حتما کلیه اوراق اداری خودتان را بصورت اختصاصی چاپ نمایید.

ویژگی های چاپ افست

 • هزینه چاپ افست پایین تر از چاپ دیجیتال است.
 • هنگام انتخاب، اغلب هزینه هر کدام از گزینه ها در گزینش آنها بسیار موثر است پس در انتخاب این دو فرآیند چاپ، هزینه نقش مهمی ایفا می‌کند. یکی از بزرگترین مزایای چاپ افست لیتوگرافی این است که پس از راه اندازی، هزینه چاپ صفحه بسیار کم است. اگر چه سیستم نیاز بیشتری به زمان دارد تا آماده شود زیرا زمانی که صفحات چاپی در محل قرار گیرند و مطبوعات آماده اجرا باشند، صفحات شما در یک لحظه ای از خط تولید خارج می شود.
 • انتخاب کاغذ
 • انعطاف پذیری فرآیند لیتو افست اجازه می دهد انواع مختلف کاغذ برای تولید محصولات چاپ شده استفاده شود. شما می توانید از انواع مواد پوشش داده شده و همچنین بدون پوشش و بازیافتی انتخاب خود را داشته باشید. از کارت ضخیم، برجسته یا کاغذ سبک و ظریف، می توانید مواد مورد نظر خود را برای پروژه انتخاب کنید.
 • گزینه های رنگ
 • علاوه بر چاپ چهار رنگ چاپ افست، رنگ پنتون را می توان مورد استفاده قرار داد.  اگر رنگی خاص برای چاپ لوگو مورد نظرتان نقش حیاتی دارد ، بهترین انتخاب چاپ افست لیتوگرافی است. دقت رنگ و کیفیت چاپ بالایی را از این نوع چاپ انتظار داشته باشد.
 • ابعاد کاغذ
 • هنگام استفاده از فرآیند چاپ افست، می توان از ورق های بزرگتر استفاده کرد. این مزیت  کمک می کند تا حداکثر تعداد مواردی را که می توان در هر صفحه چاپ کرد، به سرعت روندی افزایشی بیابد و در نتیجه ، کاهش هزینه های چاپ را به دنبال داشته باشد،همچنین اجازه می دهد تا کاغذهای بزرگتر مانند پوستر A1 و نمودار قابل چاپ بشود.
 • تعداد زیاد را می‌تواند با هزینه‌ی بهینه چاپ کند.
 • هرقدر بیشتر چاپ کند، قیمت هر برگه پایین‌ تر می‌افتد.
 • انواع مختلفی از کاغذها را می‌تواند مورد استفاده قرار دهد.
 • جوهرهای مخصوص و سفارشی نظیر رنگ‌‎های متالیک و پانتون برای آن موجود هستند.
 • بالاترین کیفیت ممکن را به همراه بیشترین جزئیات و وفاداری به واقعیت دارد.
 • می توان از انواع متنوعی از کاغذها برای چاپ استفاده کرد.
 • امکان چاپ با تیراژ بالا و هزینه پایین وجود دارد.
 • در این روش، علاوه بر سیستم ۴ رنگ (CMYK) می توان از رنگهای اضافه هم استفاده کرد.

محصولات چاپ افست

 • پوسترها : این ابزارهای بزرگ بازاریابی معمولا به صورت نمایش های نقطه خرید (POP) و تبلیغات چاپی برای ترویج محصولات و خدمات به کار می روند. تقاضای زیادی برای چاپ پوسترها در حجم بالا وجود دارد و به طور معملو حداقل 1000 پوستر از طریق یک ماشین چاپ افست چاپ می شوند.
 • بروشورها : تقریبا تمام حرفه‌ها از شرکتهای کوچک تا بزرگ مقیاس، از بروشورها برای اطلاع رسانی راجع به شرکت محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند. این ابزارهای چاپی تاشو که سفارش انبوهی دارند، معمولا در تیراژ بالا چاپ شده و به دست مشتریان می رسند.
 • کارت های پستی : هنوز هم بازاریابی مستقیم به کار می آید. به این ترتیب کارتهای پستی ابزارهای موثری برای رسیدن به بازار هدف شما می باشند. این کارت‌ها در تعداد بالا تولید شده و برای مشتریان و خریداران بالقوه‌ای فرستاده می‌شوند که در فهرست‌های پستی ثبت نام کرده‌اند. برای چاپ کارتهای پستی از چاپ افست استفاده می شود تا از عهده‌ی چاپ طرح هایی برآید که نیازمند چاپ پشت به پشت هستند.
 • کارت ویزیت : اگر می خواهید تا جزییات تماس خود را در اختیار شرکای کاری و مشتریان بالقوه قرار دهید، طراحی کارتهای ویزیت و چاپ آنها از طریق ماشین های چاپ افست می تواند کسب و کار شما را برای افراد مهم تبلیغ نماید. برخلاف دیگر محصولات چاپی این کارتها در سایزهای کوچک آماده می شوند تا به راحتی دست به دست شده و در جیب یا کیف دریافت کنندگان جاشوند. کارت‌های ویزیت در تیراژ 1000 تایی با استفاده از ماشین چاپ افست تولید می شوند و لوازم اقتصادی تری در ترقی شغل شما هستند.
 • چاپ فولدر و پوشه‌ها : این لوازم چایی که اندازه‌ای متوسط دارند برای جمع آوری اسناد یا کاغذهای کاری به منظور مقاصد ترغیبی یا شغلی به کار می روند. از طریق فرآیندهای چاپ افست، پوشه ها بی توجه به تعداد تصاویر چاپی با کیفیتی بالا تولید می شوند.
 • Flyers: اکثر flyer ها به صورت پشت و رو چاپ می شوند و حاوی اطلاعاتی راجع به خدمات یا محصول هستند. این برگه ها در مکان هایی با ترافیک شلوغ عابر پیاده پخش می شوند. علاوه بر خروجی کیفیت بالا، قیمت نیز ارزان تر تمام می شود.

پر استفاده ترین محصولات چاپ افست

چاپ افست کیسه های تبلیغاتی و یا ساک دستی های تبلیغاتی از جمله پر استفاده ترین محصولات در جهت تبلیغات برای صنف های مختلف می باشند که به روش چاپ افست انجام پذیر است . 


مشاهده بیشتر

گالری تصاویر با گرافیک اسلایدی

افزودن ماژول جدید
0%