چاپ دیجیتال

عنوان ماژول

توضیحات ماژول در این قسمت قرار میگیرد

دستگاه دیجیتال 5501 دستگاه دیجیتال 5501
دستگاه دیجیتال 5501

دستگاه دیجیتال 652 دستگاه دیجیتال 652
دستگاه دیجیتال 652

چاپ دیجیتال و خدمات آن

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به فرایند انتقال محتوای متنی و یا تصویری بر روی محصولات مختلف چاپی گفته می شود. طی این فرایند، چاپ حرفه ای و با کیفیت در تیراژ پایین صورت می گیرد. برای چاپ دیجیتال معمولا از چاپگرهای لیزری و جوهر افشان حرفه ای و یا چاپگرهای لارج فرمت استفاده می شود.بزرگترین تفاوت چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ در این واقعیت است که دیگر نیازی به صفحه چاپی (زینک آلومینیوم) مثل مدل چاپ افست نیست. این نوع چاپ در زمینه های مختلفی کربرد دارد و میتوان از آن به عنوان یکی از پر استفاده ترین و پر مصرف ترین چاپ ها نام برد.

این نوع چاپ یک روش ساده و کاربردی برای چاپ تصاویر بر روی کاغذ یا دیگر سطوح قابل چاپ است حتی چاپ و رایت دی وی دی. این روش به نسبت روش های چاپ غیر دیجیتالی بسیار باکیفیت تر و با سرعت عمل بیشتر انجام میشود. در عین حال نحوه این تبدیل و چاپ تصاویر بسیار آسان تر و راحت تر است. در روش چاپ به صورت دیجیتالی، این دستگاه به صورت مستقیم به کامپیوتر متصل شده و متن و طرح مورد نظر را در نهایت چاپ می کند. یکی از دستگاه های چاپ دیجیتالی، پرینتر است.در واقع این چاپ به تعبیر ساده تر همان پرینتر های موجود در خانه اما با کیفیت و قابلیت رنگی بیشتر میتوان در نظر گرفت.دارای 4 رنگ اصلی ارغوانی،زرد،آبی و سیاه که تصویر مورد نظر شما را چاپ می کند.

با این حال چاپ فوری به دلیل نام فوری ای که با خود به همراه دارد از نظر بسیاری از افراد چاپی با کیفیت معمولی و فقط مناسب موارد خاص و ضروری است اما درست در همین جاست که چاپ دیجیتال با کیفیت فوق العاده خود وارد میدان می شود و هر ذهنیت منفی ای که از چاپ فوری در ذهن دارید را از بین می برد.ویژگی های چاپ دیجیتال

 • نیازی به صفحه نیست
 • فرایندهای چاپ غیر دیجیتال برای انتقال تصاویر در نظر گرفته شده به رسانه های دیگر به فلز ، پلاستیک ، لاستیک یا حتی در برخی موارد حتی "صفحه" های کاغذی نیاز دارند. چاپ دیجیتال این کار را نمی کند ، که می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود
 • مقرون به صرفه
 • چاپ دیجیتال دارای حداقل هزینه نصب به هیچ وجه ، قابلیت های کوتاه مدت ، هزینه صفحات صفر است (از آنجا که ، همانطور که گفته شد ، از آنها استفاده نمی شود) ، زمان چرخش سریع و گزینه های به راحتی قابل تنظیم است.
 • سبزتر
 • همچنین چاپ دیجیتال نسبت به سایر وسایل سازگارتر با محیط زیست است ، زیرا کاغذ کمتری هدر می رود و مواد شیمیایی کمتری استفاده می شود و در نتیجه پایدارتر است. روش های چاپ غیر دیجیتال نیز مقدار قابل توجهی آب مصرف می کنند ، در حالی که پرسهای دیجیتال بدون آن کار می کنند - به حفظ این منابع طبیعی گرانبها کمک می کند.
 • شخصی
 • چاپگرهای دیجیتال انتخاب گسترده ای از گزینه های شخصی سازی را ارائه می دهند که می توانند با پیام رسانی و طراحی گرافیکی سفارشی ، مخاطبان مورد نظر شما را به طور موثرتری هدف قرار دهندانعطاف پذیری ، قابلیت تهیه ، سفارشی سازی و محصولات نهایی با کیفیت بالا در کنار هم ، چاپ های دیجیتال امکانات بی شماری را برای فعالیت های بازاریابی مستقیم فراهم می کنند.
 • توزیع کنندگان طراحی
 • توزیع کنندگان طراحی یک شرکت بازاریابی مستقیم با خدمات کامل و متخصص در راه حل های مقرون به صرفه ، سفارشی چاپ ، ارسال نامه و پردازش داده با استفاده از آخرین فن آوری های صنعت است. تیم مجرب ما از متخصصان طراحی دیجیتال دانش لازم را برای اطمینان از ایجاد پروژه شما - بزرگ یا کوچک - در زمان مقرر ، با بودجه و حتی بیشتر از انتظارات دارند. امروز با ما تماس بگیرید تا درباره همه کارهای خارق العاده ای که می توانیم برای شما انجام دهیم بیشتر بدانیم!

محصولات چاپ دیجیتال | نمونه چاپ دیجیتال

در اینجا به معرفی چند نمونه از کاربردی ترین محصولات چاپ دیجیتال پرداخته ایم:
 • چاپ رنگی: چاپ رنگی یکی از انواع چاپ دیجیتال است که در موارد بسیاری کاربرد دارد. از تبلیغات کسب و کارهای مختلف گرفته تا کتاب ها و جزوات درسی و غیر درسی، همه به این صنعت وابسته هستند. استفاده از پرینت رنگی به افزایش زیبایی بصری و کیفیت محتوای شما کمک می کند. 
 • چاپ تک رنگ: یکی از پرکاربردترین انواع چاپ، چاپ تک رنگ می باشد. هزینه ی نسبتا اقتصادی این نوع چاپ موجب شده بسیاری از افراد از استفاده از رنگ ها صرف نظر نموده و پرینت سیاه و سفید را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است کیفیت این نوع چاپ تفاوتی با چاپ رنگی ندارد و تنها تفاوت در استفاده از رنگ هاست. 
 • چاپ پوستر: پوستر به اعلامیه های با ابعاد بزرگ گفته می شود. برای تبلیغات، اطلاع رسانی و مواردی از این قبیل می توانید از پوسترها استفاده نمایید. استفاده از تصاویر و طراحی های گرافیکی به اثرگذاری هرچه بیشتر پوسترها کمک می کند. چاپ پوستر دیجیتال به افزایش کیفیت و بهتر دیده شدن محتوای شما کمک می کند. 
 • لیبل: یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنعت تبلیغات، لیبل ها هستند. اغلب اطلاعاتی همچون نام شرکت، لوگو و سایر اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط مخاطبان با شما روی لیبل چاپ می شود. به این ترتیب شما با چسباندن تنها یک لیبل به بسته بندی محصولات و یا خدمات خود، اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را به طور خلاصه به آن ها ارائه می نمایید. 
 • بروشور: بروشورها بسته به تعداد خطوط تا و تعداد صفحات به سه دسته ی دو لت، سه لت و چهار لت تقسیم می شوند که هر کدام برای موارد خاصی کاربرد دارد. ارائه ی اطلاعات محصولات، معرفی خدمات، معرفی محصول جدید، معرفی برند، ارائه ی اطلاعات تخصصی و ... از جمله اطلاعات ارائه شده توسط بروشورها و اهداف آن ها هستند. 
 • چاپ دیجیتال کاتالوگ: کاتالوگ ها با هدف معرفی برند، خدمات و محصولات چاپ شده و به مشتریان ارائه می شوند. کاتالوگ ها به مشتریان شما کمک می کنند به راحتی اطلاعات هر محصول را پیدا کرده و احساس بهتری نسبت به کسب و کار شما داشته باشند. 
 • کارت ویزیت: کارت ویزیت هر برند بیانگر شخصیت آن است! شما با داشتن یک کارت ویزیت زیبا و با کیفیت به بهترین نحو برند خود را معرفی نموده و راه های ارتباطی خود را ارائه می دهید. چاپ با کیفیت و طراحی مناسب کارت ویزیت بیانگر اهمیت مخاطبان برای شماست. 
 • چاپ دیجیتال کتاب: کیفیت بالای چاپ دیجیتال باعث شده بسیاری از افراد برای چاپ کتاب ها در تیراژ پایین از این روش استفاده نمایند. به علاوه، چاپ دیجیتال اعمال تغییرات و چاپ اختصاصی هر کتاب را برای افراد امکان پذیر کرده است. 
 • کارت دعوت: یک کارت دعوت زیبا و باکیفیت بیانگر ارزش مخاطب برای شماست. استفاده از چاپ دیجیتال کارت دعوت، چاپی باکیفیت و زیبا در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به راحتی توجه مخاطبان را به خود جلب نماید. 
 • ست اداری: استفاده از ست اداری یکی از بهترین راه ها برای نظم بخشیدن به کاغذها و نامه های اداری است. سربرگ، پاکت نامه و پاکت A5 از جمله اقلام ست اداری هستند. چاپ اطلاعاتی همچون نام برند، لوگو و شعار سازمانی روی ست اداری تاثیر به سزایی در افزایش اعتبار برند شما خواهد داشت. 
 • تراکت: تراکت ها، کاغذهای تبلیغاتی هستند که در زمان و مکان های متفاوت به دست افراد می رسد. یک چاپ باکیفیت می تواند وجه تمایز تراکت شما با سایر رقبایتان باشد. به این ترتیب تاثیرگذاری تبلیغات شما افزایش خواهد یافت.


هر دو تکنیک چاپ افست و دیجیتال مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب نهایی اینکه کدام شیوه برای شما مناسب است بیشتر به تیراژ و مدت زمان چاپ بر می گردد و در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

گالری تصاویر با گرافیک اسلایدی

افزودن ماژول جدید
0%