چاپ فضای خارجی
چاپ فضای خارجی (Outdoor) چاپ فضای خارجی (Outdoor)
چاپ فضای خارجی (Outdoor)

همان طور که از نام آن بر می آید چاپی است مختص فضاهای باز از این رو مواد مصرفی در این نوع چاپ در برابر شرایط محیطی مثل نور خورشید، رطوبت، گرد و غبار، و.... مقاوم بوده و از استحکام و ثبات بیشتری بر خوردار است. از این تکنیک برای چاپ بیلبورد، تبلیغات شهری، سایبان فروشگاه ها بدنه اتوبوس، ویترین، تابلوی فروشگاه ها و... استفاده می شود.

با وجود تبلیغات اینترنتی، هنوز هم بیلبوردهای تبلیغاتی با وجود هزینه های زیادشان نقش مهمی در تبلیغات محیطی دارند. چاپ فضای خارجی یا چاپ فضای باز را حداکثر با عرض ۵ متر و طول نامحدود میتوان چاپ کرد.

از مزایای چاپ فضای خارجی یا چاپ فضای باز می توان به قیمت تمام شده پایین آن اشاره کرد.فقط مسئلهای که باید رعایت شود این است که از جوهری استفاده شود که در مقابل آب و نور خورشید و گرما و سرما مقاوم باشد.

چاپ نشان با بهره گیری از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های چاپ فضای خارجی در این زمینه خدمت رسانی میکند. چاپ مش روی شیشه و یا چاپ وینیل برروی بدنه ماشین و چاپ بنر و فلکس از جمله خدمات چاپ فضای باز یا Outdoor printing چاپ نشان در این مجموعه می باشد.

آنچه باید بدانید

چاپ اوت دور همان طور که از نام آن بر می آید چاپی است مختص فضاهای باز ست. چاپ اوت دور به شاخه ای از انواع مجموعه زیر شاخه های چاپ دیجیتال اطلاق می شود که مدیا و چیزی که روی آن عملیات چاپ صورت می گیرد بهمراه نوع جنس جوهر و رنگ چاپ شونده بروی آن یرای مدت حداقل 6 ماه  و حداکثر یکسال بسته به نوع جنس و کیفیت بالای چاپ و نصب صحیح آن در برابر باد و باران و نور آفتاب مقاوم بوده و در برابر هرگونه تغییر شکل و رنگ و پارگی استقامت داشته باشد(البته مقاومت مورد انتظار و استفاده عمومی از چاپ اوت دور بسته به مدیای آن گاه تا سال ها بکار میرود). تمامی بیلبوردها، استرابورد ها، تابلوهای عرشه پل، تابلو های سر درب مراکز تجاری و فروشگاهها و یا برچسب هایی که در قالب مش، وینیل، استیکر روی شیشه ها و نمای ساختمان ها و دیوارها و ... چسبانده می شود همه و همه از جمله تعدادی از اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی است که با دستگاه های چاپ اوت دور چاپ،  وسپس نصب شده اند که هر یک بسته به نوع خود و بسته به مدت زمانی که قرار است مورد اکران و در معرض نمایش قرار گیرد و نیز بسته به محل و نوع نصبش، از یک نوع مدیای خاص با جنس و ضخامت و فرم و قیمت خاص  و متفاوت به خود است. اگر بخواهیم به چند نوع از مدیا های قابل چاپ اوت دور اشاره کنیم می توانیم به بنر(در اونس های 6، 8، 10، 13 اونس) ، فلکسی فیس (در اونس های 18، 20 و...)، مش در انواع گوناگون، استیکر و وینیل در انواع متفاوت، بک لایت، کنواس و ... اشاره کنیم که هر یک از لحاظ کیفی، کشور سازنده آن،  انس و... انواع مختلف و متفاوت با قیمتهایی گوناگونی از نازلترین تا گران قیمت ترین ها را بخود اختصاص داده و این تنها یک طرف ماجرای تعیین قیمت هزینه کلی چاپ اوت دور را شامل می شود و طرف دیگر ماجرا کیفیت چاپ با نوع هد و برند دستگاه و میزان پوشش رنگ که از یک،دو،سه...شش بار پاشش یا (pas) می باشد. از آنجا که تکنولوژی چاپ اوت دور هم جوهر افشان است پس نازلهایی در هدهایی طراحی شده اند که از درون آن جوهر غیر حلال به اب و با بیس اکثرا سالونت یا اکو سالونت را بروی مدیا می پاشد و هر چقدر سرعت و میزان پاشش و نقاط پاشش (قطر نازلها) ریزتر باشد با نیم نگاهی به کشور و برند سازنده دستگاه از جمله عواملی است که میزان ارزش و توان و قیمت یک دستگاه را تعیین می کند. درست است که اقلام مختلف و مدیاهای متنوع چاپ شده با دستگاه چاپ اوت دور از فاصله بیش از یک متر و گاهاً از فاصله های دورتر قرار است که دیده شود و کیفیت بالای عکس گونه از آن انتظار نمیرود ولی در کنار کلیه دستگاههای چاپ اوت دور با هدهای متنوع شرکتهای گوناگون با رنگهای 75 پیکولیتری، اخیرا چند سالی است دستگاههایی از نوع هدهایی با قدرت پاشش رنگهای 15 پیکولیتر (یعنی کیفیتی شبیه چاپ ایندور و فتوگلاسه) نیز به بازار آمده و با توجه به قیمت و هزینه های بالای چاپی آن، مشتری های خاص خودش را هم نیز دارد و گاها کاربرد های مورد نیاز دارد.

از مزایای چاپ فضای خارجی یا چاپ فضای باز می توان به قیمت تمام شده پایین آن اشاره کرد.فقط مسئلهای که باید رعایت شود این است که از جوهری استفاده شود که در مقابل آب و نور خورشید و گرما و سرما مقاوم باشد.

چاپ نشان با بهره گیری از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های چاپ فضای خارجی در این زمینه خدمت رسانی میکند. چاپ مش روی شیشه و یا چاپ وینیل برروی بدنه ماشین و چاپ بنر و فلکس از جمله خدمات چاپ فضای باز یا Outdoor printing چاپ نشان در این مجموعه می باشد.


دستگاه‌های چاپ معمولا از نظر ابعاد چاپ به دو دسته Large Format و Wide Format تقسیم‌بندی می‌شود. دستگاه‌های Large Format معمولا تا عرض دو متر را ساپورت می‌کنند و دستگاه‌های Wide Format معمولا 3 تا 5 متر را ساپورت می‌کنند. اما دستگاه‌های لارج فرمت نیز خود به دو دسته indoor و outdoor تقسیم بندی می‌شوند. نتیجه نهایی آنها معمولا بر اساس نحوه نورپردازی‌شان است. شایان ذکر است که نور پردازی در دو نوع بک لایت و فرانت لایت تقسیم بندی می‌شود.

دستگاه چاپ بنر از نظر نوع جوهر مصرفی هم به چند نوع تقسیم بندی می‌شوند

1-انواع دارای و پیگمنت این دستگاه‌ها حداکثر عرض 150 سانت را پشتیبانی می‌کنند و جوهرهای مصرفی در این نوع از نوع جوهر حلال در آب، بدون بو و با ضرر خیلی کم برای محیط زیست هستند. کیفیت پیکسل این نوع دستگاه چاپ بنر فوق‌العاده ریز بوده ولی درخشندگی رنگی کمی دارد. همچینین سرعت چاپ در این نوع چاپگر کم است و معمولا کمتر از 5 متر در ساعت است.

می‌توان گفت این نوع همان پرینترهای خانگی هستند اما با قد و قواره بزرگ‌تر.در این نوع محصول چاپ شده برای دوام بیشتر باید لمینت شوند برای تصاویری که لازم است از فاصله بسیار از نزدیک دیده شوند و کاربرد خارجی نداشته باشند پیشنهاد می‌شوند. همچنین قیمت جوهرها در این نوع اگر از کارتریج‌های استاندار شرکت اصلی استفاده شود فوق‌العاده بالا است و اگر از جوهرها و کارتریج‌های غیر شرکتی استفاده شود کمی معقول و مطلوب است. مدل‌های معروف موجود در ایران hp - epson - canon – lecai هستند.

2- اکو سالونت و مید سالونت و جوهر مخصوص پارچه، پیگمنت این دستگاه‌ها حداکثر عرض 3.2 متر را پشتیبانی می‌کنند به علاوه جوهر محلول در حلال ویژه با ضرر کم برای محیط زیست و کاربر با بوی کم و با کیفیت پیکسلی ریز است. درخشندگی رنگ این نوع معمولا خوب است .سرعت چاپ این دستگاه چاپ بنر معمولا متوسط زیر 25 متر در ساعت است و برای کیفیت عالی البته جدیدا دستگاه‌هایی با سرعت‌های خیلی بالاتر هم آمده‌اند. قیمت جوهرهای آنها اگر از کارتریج‌های استاندار شرکت اصلی استفاده شود فوق‌العاده بالا ولی در صورتی که از جوهرها و کارتریج‌های غیر شرکتی استفاده شود معقول و مطلوب.

3 - جوهرهای سالونت بیشترین عرضی که پشتیبانی می‌کنند 7 متر است. جوهر محلول آن که به صورت حلال ویژه است برای محیط زیست مناسب نیست و بوی بسیار زیادی دارد. کیفیت پیکسلی آن در هر دو نوع ریز و درشت موجود است. دارای درخشندگی و کیفیت پشت نور عالی‌ای هستند. همچنین این دستگاه سرعت چاپ بسیار بالایی بالغ بر 250 متر در ساعت دارد. مزیت این دستگاه‌ها قیمت بسیار مناسب جوهرهای آن است که معمولا بین لیتری 20تا 45 هزار تومان است. مدل‌های معروف آن که در ایران هم موجود هستند شامل jet-i - Dgi - Mutoh – Metsa هستند.

مشاهده بیشتر

محصولات

بنر بنر
بنر

فلکس فلکس
فلکس

بک لایت فضای خارجی بک لایت فضای خارجی
بک لایت فضای خارجی

وینیل استیکر وینیل استیکر
وینیل استیکر

مش مش
مش

سولیت سولیت
سولیت

وینیل شیشه ای وینیل شیشه ای
وینیل شیشه ای

کاغذ دیواری کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

بوم طبیعی فضای خارجی بوم طبیعی فضای خارجی
بوم طبیعی فضای خارجی

افزودن ماژول جدید
0%